Кількість
|
Вартість
|
||
|
Утеплювач для будівництва будинку
Утеплювачі: це матеріали з відносно низьку теплопровідність, що використовуються для захисту приміщення від втрати або проникнення тепла через випромінювання, конвекції або теплопровідності.
Теплоізоляція: це процес ізоляції від передачі тепла.
Утеплювачі служать бар'єром для теплового потоку і необхідні для збереження тепла в будинку взимку і прохолоди влітку. Хороша теплоізоляція в будинку забезпечує комфорт цілий рік, скорочуючи до половини витрат за охолодження та опалення. Це, в свою чергу, знижує викиди парникових газів.
В даному розділі, можна відфільтрувати і купити утеплювач в залежності від призначення:
- Кам'яна вата (базальтова вата)
- XPS - екструдований пінополістирол
- PIR утеплювач - поліізоціанурат
Способи передачі тепла:
- Теплопровідність: тепло передається за рахунок руху молекул. Матеріали з високою щільністю зазвичай проводять тепло краще, ніж матеріали з низькою щільністю. Сталь проводить тепло краще, ніж деревина. Теплоізоляція досягається за рахунок подовження або переривання молекулярних каскадів, відповідальних за теплопровідність, з використанням відповідних матеріалів і їх розташування.
- Теплове випромінювання: тепло передається електромагнітними хвилями. Теплоізоляція з точки зору запобігання нагріву досягається в першу чергу за рахунок відображення ( «дзеркального відображення») падаючого теплового випромінювання, що стосується запобігання охолодження за рахунок зниження температури поверхні тіла за рахунок зменшення теплопровідності у зовнішній оболонці корпусу.
- Конвекція: тепло переноситься струмами в газах або рідинах. Теплоізоляція досягається за рахунок переривання потоку тепла. Особливою формою цієї теплопередачі, про яку часто забувають, є теплове зв'язування водяною парою.
Вимірювання ефективності утеплювача:
Щоб порівняти теплоізоляційні властивості різних матеріалів, нам потрібно подивитися на їх R-значення, яке вимірює опір тепловому потоку. Чим вище значення R, тим вище рівень ізоляції. Вироби з однаковим значенням R мають однакові ізоляційні властивості, якщо вони встановлені з дотриманням технологій.
Є два способи визначення R-значень: це може бути R-значення самого ізоляційного матеріалу, відомого як Rm, або загальне значення R конструкції, включаючи всі інші верстви матеріалів, які можуть бути бетоном, гіпсокартоном і т. Д. Загальна R значення відомо як RT. Відображають металізовані плівки, коли вони вбудовані в будівельну систему, яка має нерухоме повітряний простір (не менше 20 мм), будуть збільшувати RT конструкції, але сам відображає матеріал НЕ має Rm.
- «Верхні» R-значення описують опір тепловому потоку вгору (іноді зване «зимовими» R-значеннями).
- «Нижні» R-значення описують опір тепловому потоку вниз (іноді зване «літніми» R-значеннями).
Як вибрати утеплювач для будинку
При виборі утеплювача для будинку, існує безліч варіантів. Вибір правильного варіанта великою мірою залежить від місця розташування, а також від бюджету будівництва, потреби в звукоізоляції, температури в місці проживання, чи будуєте ви новий будинок або ремонтуєте старий. Нижче наведено кілька запитань, на які вам потрібно буде відповісти.
Новобудова або ремонт?
Якщо ви розглядаєте ізоляцію для будинку, тоді у вас є широкі можливості вибору, і ви можете використовувати будь-який тип ізоляції, який захочете.
Утеплення вже побудованого будинку може бути більш складним завданням, оскільки багато порожнини, в яких зазвичай буде знаходитися ізоляція, вже закладені. Встановити ізоляцію в потрібні місця без руйнування всіх стін можна, проте кожен випадок треба розглядати індивідуально.
З яких матеріалів побудований будинок?
Будівельні матеріали які ви використовуєте, визначають, з якою теплопередачей ви маєте справу. Теплопередача важлива, особливо для дуже щільних будівельних матеріалів, таких як бетон і цегла. Ці матеріали можуть накопичувати тепло, виділяючи його ще довгий час після падіння навколишньої температури. Інші аспекти вашого будинку, наприклад, чи використовуєте ви подвійне скління в вікнах, також можуть вплинути на те, як ви можете регулювати температуру всередині свого будинку і скільки тепла впускается.
Чи потрібна додаткова звукоізоляція?
На додаток до контролю тепла, ізоляція також може використовуватися для контролю звуку - і до деякої міри кожен тип, якщо ізоляція допомагає контролювати і те, і інше. Звукоізоляція зазвичай використовується в стінах, стелях і підлогах. Якщо ви живете поряд з великою автомагістраллю, жвавій автомобільною дорогою, залізницею або в будь-якому районі з великою кількістю прихованого фонового шуму, ви можете подумати про включення звукоізоляції в свої плани.
Тип і кількість ізоляції, буде залежати від рівня і частоти шуму, який ви хочете ізолювати. Велика частина теплоізоляції вже забезпечує певну звукоізоляцію, але якщо необхідно врахувати особливі умови, це краще зробити до початку будівництва.