ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ! ☝️ ЦІНИ НА ДЕЯКІ ТОВАРИ МОЖУТЬ ВІДРІЗНЯТИСЬ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД РЕГІОНУ УКРАЇНИ. ✅ БУДЬ ЛАСКА, УТОЧНЮЙТЕ ЦІНИ У НАШОГО ФАХІВЦЯ
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Пн - Пт: 9:00–17:00

Сб - Нд: Вихідний

Онлайн замовлення 24/7

 

0
Мій кошик

MASTERPLAST - покрівельні, фасадні плівки та мембрани

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Призначення матеріалів MASTERPLAST

Короткий опис підпокрівельної гідро- пароізоляції, що продаються Masterplast Ltd., щоб знайти найбільш підходящі рішення для різних областей застосування. Наша компанія пропонує широкий асортимент продукції від традиційних непаропроникних підкладок до паропроникних мембран, виготовлених за новітніми технологіями, а також використовуваних пароізоляційних шарів. Нижче наведені найбільш важливі правила планування та будівництва. Оскільки неможливо передбачити всі варіанти кінцевого використання продуктів, розробник / кінцевий користувач несе відповідальність за забезпечення придатності підкладки для конкретних цілей.

Це опис не замінює Керівництво по застосуванню і монтажу підкладок (випущене ÉMSZ, 2006) і актуальне технічний опис продуктів (випущене Masterplast Ltd.).

 

Запобігання проникнення води

Найважливіша функція підпокрівельної гідроізоляції — відводити вологу, яка з'являється під покрівлею, до карнизу, таким чином захищаючи конструкції і приміщення в якості вторинного водовідвідного шару від негативного впливу вологи. Більшість покрівельних матеріалів не забезпечують водонепроникне покриття, так як під дією сильного вітру, злив або у вигляді снігової куряви частина вологи проникає під покрівлю. Підкладки також захищають від капання конденсованої води з внутрішньої поверхні покрівлі. Чим менше ухил, чим більше води і чим складніше конструкція даху, тим вище ризик протікання. Існують також значні відмінності в водонепроникності покрівельних матеріалів.

Відповідне покриття слід вибирати з урахуванням всіх перерахованих вище факторів. Найпростішим і найбільш вигідним рішенням є застосування підкладок, які можна укласти поверх крокв і злегка задрапірувати (без опори) або покласти на теплоізоляцію або дерев'яну обшивку (з опорою).

 

Підкладки можна розділити на категорії в залежності від їх стійкості до проникнення води.

Існує три різні категорії подкровельной гідроізоляції:

  1. Клас W1 (відсутність проникнення води - згідно EN 1928) — класифіковані як стійкі до проникнення води;
  2. Клас W2 (пропускання не більше 100 мл води, згідно EN 13111) — ці підкладки можна застосовувати тільки на скатних дахах більше 25 °;
  3. Клас W3 (пропускання понад 100 мл води) — ці продукти не застосовуються в якості підкладки, тільки на вертикальних поверхнях (монтовані в конструкції фасадів) в якості вітрозахисних екранів.

 

Для кожного покрівельного матеріалу інструкція із застосування визначає мінімальний необхідний ухил даху з безопорним, підтримуваним і герметичним (за допомогою вбудованої липкої стрічки, накладеної на дерев'яну дошку) укладанням підкладки.

У таблиці нижче представлені найбільш часті випадки, докладніше див. Інструкцію по застосуванню покрівельного матеріалу.

Тип покрівлі Тип підкладкового покриття Холодне горище (1) Мансардний дах простої форми (2) Мансардний дах складної форми (3)
Плоска черепиця з бічним пазом і одинарним перекриттям (наприклад, пряма або кругла черепиця з пазом) Без проклейки нахлеста 20 ° 35 ° 40 °
Рекомендовано 15 ° 15 ° 20 °
Проклейка нахлеста 10 ° 10 ° 15 °
Черепиця плоска без бічних пазів і подвійного нахлеста (наприклад, боброва черепиця) Без проклейки нахлеста 20 ° 30 ° 35 °
Рекомендовано 15 ° 15 ° 20 °
Проклейка нахлеста 10 ° 10 ° 15 °
Плитка або бетонна плитка з бортовим пазом або пазом на вершині хвилі Без проклейки нахлеста 18 ° 22 ° 26 °
Рекомендовано 15 ° 15 ° 15 °
Проклейка нахлеста 10 ° 10 ° 10 °
Бітумна черепиця з подвійним перекриттям (4) (механічна фіксація через підкладку) Без проклейки нахлеста 20 ° 25 °
Рекомендовано 15 ° 15 °
Проклейка нахлеста 15 ° 15 °

 

  1. Порожнє горище: під дахом немає вбудованого простору, теплоізоляція укладається на плиту і не чутлива до вологи.
  2. Проста форма даху: макс. Довжина крокв 10 м, без зчленованих мансардних вікон і т. Д
  3. Складна форма покрівлі: на даху ендови, довжина крокв більше 10 м.
  4. Гонт: в разі теплоізоляції з мінеральної вати високої щільності і при належної вентиляції конструкції даху вказані значення можуть бути змінені (відповідно до інструкцій виробника щодо застосування)

 

Вентиляція

1. У разі скатних дахів повинна бути побудована відповідна конструкція даху. У разі невентильованої (або одинарної вентильованого) конструкції даху рух повітря між покрівлею і підпокрівельної гідроізоляцією створюється за допомогою контробрешетування.

Одинарна вентиляція даху

Роль вентиляційного зазору — створити ефективний дренажний шлях для відводу вологи, яка з'являється під покрівлею, до карнизу або вентиляції до коника. Крім того, що протікає тут повітря влітку охолоджує гаряче дахове покриття з тильної сторони, що також знижує теплове навантаження на мансардні приміщення в даху і старіння подкровельной гідроізоляції. Взимку цей ефект запобігає швидке танення снігу на даху та утворення крижаних гребенів у карниза.

У невентильованої похилому даху необхідно використовувати паропроникні (Sd <0,3 м), але водонепроникні (клас W1) мембрани.

У випадку з мансардним дахом рекомендується це рішення через більш простої конструкції і енергетичних міркувань (підкладка захищає теплоізоляцію від охолоджуючого впливу руху повітря).

Для правильної роботи конструкції даху повинен бути вільний вентиляційний зазор не менше 200 см2 / м уздовж карниза, не менше 50 см2 / м на конику, і контр-решетування товщиною 5 см, закріплена вздовж крокв для зазору (див. Посібник із застосування.)

 

 

2. У разі вентильованого (або двухвентіліруемой) покрівлі в конструкції є два вентиляційних зазору. Верхній зазор знаходиться між підкладкою і покрівлею.

 

Подвійна вентиляція даху

Роль подвійного вентиляційного зазору — створити ефективний дренажний шлях для вологи, яка з'являється під покрівлею.

Подвійний зазор (між підкладкою і теплоізоляцією) необхідний, оскільки в цьому випадку підкладка не є паропроницаемой (Sd> 0,3 м). Взимку пара, що виходить з нагрітого внутрішнього простору, конденсується, коли досягає поверхні холодної підкладки, але піднімається вгору повітря виводить цю конденсовану воду на гребінь, запобігаючи її зворотне падіння.

У разі непаропроникних підкладки (Sd> 0,3 м) допускається використання тільки вентильованого конструкції. У разі мансардної покрівлі, кожної кроквяної простір повинен добре вентилюватися від карниза до коника, а підкладка не повинна стикатися з ізоляцією!

Це рішення робить можливими тільки прості форми даху і вимагає точної конструкції. Через охолоджуючого ефекту вентиляції ефективне термічне опір ізоляції знижується на ~ 25-30%. Для правильної роботи конструкції даху тут також повинен бути вільний вентиляційний зазор мінімум 200 см2 / м уздовж карниза, мінімум 50 см2 / м у коника і мінімум 2 см вільного повітряного простору між плівкою і теплоізоляцією. .

Якщо це можливо, в житлових і офісних будівлях слід уникати вентильованого (або подвійний вентиляції) конструкції даху, набагато більш безпечним рішенням є застосування паропроницаемой підкладки.

 

Контроль пару

Взимку температура в житловому приміщенні завжди вище, ніж на вулиці, що призводить до більш високого тиску пара. Залежно від призначення кімнат у сімейному будинку тиск пара у внутрішньому просторі може бути на 1400-1600 Па вище, ніж на вулиці. Через різницю в тиску пара пар намагається дифундувати через конструкцію.
У кожному разі на внутрішній стороні теплоізоляції повинен бути встановлений пароізоляційний шар, що запобігає потраплянню пара в теплоізоляцію. В опалюваних приміщеннях, в офісах слід вбудовувати пароізоляційний шар (Sd> min 2 м).

У разі вологих приміщень квартир (наприклад, кухні, ванній) необхідний пароізоляційний шар мінімум Sd> 10 м. У приміщеннях з постійно високим тиском пари (наприклад, фабричні кухні, пральні, басейни і т. Д.) Необхідно використовувати пароізоляцію (Sd> 100 м).

Пароізоляційні шари завжди повинні розташовуватися з внутрішньої сторони теплоізоляції, перекриття та стики з іншими конструкціями (слухове вікно, стіни) повинні бути герметичними, герметизованими по повітро- та паронепроникним способом.
Крім ізоляції між кроквами, на внутрішній стороні крокв слід укласти додатковий шар теплоізоляції. Рекомендується, щоб його товщина становила не менше 1/3 товщини між кроквами, але рекомендується 1/2 від цієї товщини. Найкраще для цього підходять ізоляційні матеріали з мінеральної вати, з'єднані без зазорів.

 

Тепловий захист

Підпокрівельна гідроізоляція не володіє значним термічним опором, зниження теплового навантаження вбудованих приміщень залежить від правильної теплоізоляції і хорошої вентиляції. Але деякі металізовані підкладки можуть значно знизити теплове навантаження влітку. Ці мембрани можуть відображати більшу частину випромінюваного тепла за рахунок відповідної вентиляції.

Пароізоляційний шар також може відображати тепло, але в цьому випадку необхідно повітряний простір між металізованою фольгою і внутрішнім облицюванням (наприклад, гіпсокартоном).

 

Довговічність

Висока температура і теплове навантаження прискорюють старіння підпокрівельних плівок і мембран. Під металевим покриттям або темними бітумними гофрованими листами, в разі складної форми даху з поганою вентиляцією, цей процес може бути набагато швидше, і очікується більш раннє ушкодження матеріалу.

 

Рішення — це вибір правильної конструкції і матеріалу. Якщо мембрана піддається більш високою теплової навантаженні, слід використовувати підкладку з більш високою термостійкістю. Термостійкість підкладки вказана в технічних паспортах.


Пропозиції MASTERPLAST за визначенням відповідної подкровельной гідроізоляції з різною тепловим навантаженням:

  • НОРМАЛЬНЕ ТЕПЛОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ: 70 °C — В разі добре провітрюваному черепиці або гонту на обшивці.
  • ПІДВИЩЕНЕ ТЕПЛОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ: 80-90 °C — В разі добре вентильованої металевої пластини, листа або бітумного гофрованого листа.
  • ВИСОКЕ ТЕПЛОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ: 100 °C — В разі приміщень, покритих легким сталевим профілюванням, коли виконуються особливі вимоги індивідуальної вентиляції, певні для конструкцій приміщень.**
  • ЕКСТРЕМАЛЬНЕ ТЕПЛОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ: ПОНАД 100 °C* — У разі приміщення з темним сталевим профілюванням, коли виконуються особливі вимоги індивідуальної вентиляції, певні для конструкцій приміщень.**

* Підложки можуть витримувати теплове навантаження 100 ° C тільки протягом обмеженого періоду, ~ 5-10 років.

** Оскільки в металевих приміщеннях відповідну вентиляцію можна забезпечити тільки дорогими аксесуарами, необхідно дотримуватися особливих правил і важливо застосування підкладки з високою термостійкістю.

Індивідуальна вентиляція залів: Довжина покрівлі в м. Вільна вентиляція на гребені см2/пог.м
6 °≤α<15 15 °≤α
Рейка висотою не менше 35 мм, контакт з фольгою макс. 50% 10 15 200
Рейка висотою не менше 45 мм, контакт з фольгою макс. 50% 15 20 250

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ МАСТЕРПЛАСТ

• Пряме УФ-випромінювання пошкоджує і руйнує підпокрівельні плівки і мембрани, тому їх рекомендується якомога швидше закрити покрівлею. Деталі також повинні бути ретельно і повністю покриті обробкою, щоб підкладка не зазнала постійному впливу УФ-випромінювання.

• Підложки забезпечують достатню водонепроникність тільки разом з покрівлею, але без неї ці мембрани не можуть захистити (за винятком деяких граматичних підкладок, призначених для підтримки і на обмежений період часу), тому що вода може проникати через перекриття вітром.

• У конструкціях скатних дахів при α <25 ° допускається використання тільки підкладок класу W1. Мембрани для обшивки повинні бути класу W1, незалежно від ухилу покрівлі.

• При ухилі менш 25 ° перекриття становить мінімум 15 см, за винятком герметичній підкладки, для якої досить перекриття 10 см.

• Хоча ці продукти мають високу міцність на розрив, вони не можуть протистояти екстремальним вітрових навантажень без захисту покрівлі. Відповідальність за пошкодження підкладок, викликані вітром, градом і т. Д., Несе будівельник, тому так важливо закінчити покрівлю якомога швидше.

• Подложку з опорою і без опори слід укладати паралельно карнизу з належним перекриттям.

• Подложку без опори слід укладати з невеликим, ~ 2 см глибиною, вільним звисанням, в той час як підтримувані мембрани слід укладати без складок.

• Дренажний шлях між підкладкою і покрівлею повинен бути прокладений по всій довжині кожного кроквяної простору.

• Поверх дерев'яної обшивки завжди повинні використовуватися паропроникні мембрани.

• Мембрани повинні бути закріплені контр-рейками, тимчасова фіксація (наприклад, зажимами) дозволена тільки під лінією контр-рейки.

• Можливо подовження по кроквах, під контробрешітка.

• Підкладка з адекватною термостійкістю відповідно до очікуваної тепловим навантаженням повинна бути обрана для забезпечення довготривалої безпеки.

• Під час будівництва слід уникати пошкодження мембрани. Перед укладанням покрівлі її необхідно перевірити і при необхідності відремонтувати.

• водовідвідні смуга карниза повинна виводитися під обрешітку позаду карниза, а не в ринву (бо взимку, коли ринву засипаний снігом, шлях вентиляції закритий).

 

ПРАВИЛА БУДІВНИЦТВА НЕВЕНТИЛЯЦІЙНИХ (АБО ОДНОВЕНТИЛЯЦІЙНИХ) КОНСТРУКЦІЙ

• В якості підкладок можна використовувати тільки паропроникні мембрани (Sd <0,3 м).

• Ці мембрани можна укладати прямо на опору (брус, теплоізоляція).

• Мембрана може перегинатися через гребінь.

• Мембрана повинна укладатися безперервно, без зазору в розжолобку.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.