Кількість
|
Вартість
|
||
|
ПОКРІВЕЛЬНІ ВОДОСТІЧНІ СИСТЕМИ (РИНВА)
Покрівельні водостічні системи - також їх називають водостоки або ринва, це комплект жолобів, труб і елементів для з'єднання, які встановлюються на фасаді будівлі і на покрівлі. Головне призначення водостічної системи це високоякісне відведення опадів і охорона фундаменту будинку, фасаду, даху та запобігання негативному впливу вологи.
Конструкція водостічної системи вимагає не тільки необхідного набору труб, а й інших компонентів (жолоби, коліна, власники і воронки і т.д.). Використання всіх елементів гарантує правильну роботу водовідведення, система набирає все опади у 1 воронку і відводить їх на ділянку зливу.
Фахівці нашого інтернет-магазину підберуть повний комплект потрібних елементів водостічної системи в Україні і зроблять технологічно правильний розрахунок водостоку. Крім прямого призначення, водостічна система виконує функції декорування вашого будинку за рахунок наявності палітри популярних кольорів. Тому всі компоненти з каталогу, допоможуть в завершенні зовнішнього вигляду вашого будинку.
Нинішні водостічні системи мають різні варіанти розмірів, які можна застосовувати на покрівлях різної конфігурації і площі.
ГОЛОВНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ВОДОСТІЧНИХ СИСТЕМ
Водостік вважається обов'язковою складовою житлових будинків, будівель адміністративного призначення, індустріальних будівель. Кожній будівлі необхідні різні варіанти водостічних систем і колірних рішень, однак всі ці системи повинні виконувати одне призначення.
Призначення покрівельного водостоку:
- Запобігти пошкодженню стін - в періоди найбільш інтенсивного випадання опадів стіни піддаються поступовому руйнуванню. У виникли щілини просочується волога, яка перетворюється в полій при отрітцательной температурі. В результаті тріщини зростають в розмірі і це ініціює поразки всередині стіни.
- Запобігти передчасному руйнуванню фундаменту і вимощення - при попаданні води виникає ураження цементних складів. Як підсумок: пошкодження геометрії споруди і прискорений розпад будівлі.
- Збереження зовнішнього вигляду оздоблення фасаду - використання водостічних систем запобігає появі плям на обробці фасаду будівлі. Які надалі призводять руйнування фасаду і зіпсованому зовнішньому вигляду.
- Відведення води в зливний дренаж - не буде скупчення калюж перед входом в будівлю, під вікнами, на пішохідних доріжках, клумбах і ін.
- Запобігання скупчення води в місцях, інтенсивного проходу людей.
Водостічні системи потрібні, що б відвести воду, яка має можливість стікати з покрівлі на ганок будівель, біля під'їздів, гаражів, сходів, навісів та ін.
ВИДИ ЖОЛОБІВ
Виділяють 3 основних види ринв:
- Карнизні;
- парапетні;
- розжелобковий.
Карнизні жолоби монтуються по вздовж карнизу. Парапетні системи найчастіше можна зустріти в старих спорудах, там жолоб виконує функцію частини даху. Розжелобкові елементи відводять дощову і талу воду в водостоки. Їх вважають різновидом зливів і встановлюються в ділянках з'єднання скатів даху.
Щодо діаметру жолобів, вони вибираються для різних будинків окремо в залежності від конструктивного плану. Тому важливо врахувати всі запропоновані моделі, оглядаючи будь-яку з них окремо.
Щоб жолоб чітко огинав кути споруди, рекомендовано користуватися кутами жолоба. При монтажі декількох елементів жолоби застосовують з'єднувач.
ВОДОСТІЧНІ ТРУБИ
Труби водостоку розміщені зі зовні будівлі. Розміри труби визначають за діаметром перетину.
Правильний вибір потрібного перетину визначається з урахуванням двох головних чинників: площа і пропускна здатність.
Щоб б водостічна труба мала можливість красиво огинати всі виступаючі елементи будівлі, потрібно застосовувати коліна. Ці коліна мають дугоподібну форму збоку і у фронтальній площині.
Кріплення труб проводиться за допомогою комплекту хомутів і шпильок з дюбелем. Беручи до уваги ті умови, що шпильки часто стануть піддаватися впливу води, вибирають вироби оцинковані або з захисним протикорозійним напиленням.
КОМПЛЕКТУЮЧІ ВОДОСТІЧНОЇ СИСТЕМИ
При установці труб до стіни необхідно використовувати комплекти хомутів. Відбір конкретних моделей кріпильних елементів залежить від спочатку обраної форми розрізу водостічної труби.
Ще важливий складовий елемент системи водостоку - кронштейн жолоба. Модель кронштейнів вибирається з урахуванням діаметра жолоба. Враховуючи ці складові, виходить створити потрібний кут, для швидкого відведення потоку води в жолобі в напрямку до зливоприймачів.
Для збору потоку води застосовують зливоприймачі, які інтегровані в єдину систему водостоку.
ВИДИ ВОДОСТІЧНИХ СИСТЕМ ЗА МАТЕРІАЛАМИ
Сучасні водостічні системи виробляють і різних сплавів металу і пластика. Все з застосовуваних матеріалів володіють індивідуальними особливостями:
- Металевий водостік, виробляють зі сталі та наносять полімерне покриття - із оцинкованого металу, з міді, алюмінію або сплаву цинку і титану.
- Пластикові водостоки, зроблені з непластифікованого полівінілхлориду з використанням стабілізаторів. Завдяки спеціальним присадкам вдалося створити системи з підвищеною стійкістю до будь-яких погодних умов.
Пластикові водостічні системи мають ряд переваг перед системами з металу, головне з них - вони ніяк не піддаються впливу іржі. Тому, пластикові моделі не бояться високої вологості і мають тривалий термін служби. Так як постійний вплив корозії на площині залізного водостоку, довгий час залишалося основним недоліком.
ПЕРЕВАГИ ПЛАСТИКОВИХ ВОДОСТІЧНИХ СИСТЕМ
Пластикові системи водостоку відрізняються підвищеними ознаками механічної міцності, маленькою вагою і хімічною стійкістю.
Особливасті системи:
- Всі елементи системи легко піддаються заміні - в разі дефекту окремих елементів не буде необхідності поміняти всю систему.
- Високі характеристики міцності матеріалу.
- Широкий асортимент кольорової палітри дає можливість клієнтам вибрати водостік різних кольорів, беручи до уваги відтінок даху.
- Несприйнятливість до дії ультрафіолетових випромінювань. Якісна продукція ніяк не вигоряє на сонці, зберігаючи інтенсивність колірного відтінку.
- Маленький вага спрощує установку і доставку водостоку на об'єкт.
- Система має можливість експлуатуватися при температурі від -50 по +60 градусів.
- Вигідна ринва ціна, робить ці системи легкодоступними для всіх верств населення.
ЗОВНІШНЄ ОРГАНІЗОВАНЕ ВОДОВІДВЕДЕННЯ
Для відведення дощової і талої води з скатних дахів, нахил яких більше 15 градусів, використовують зовнішні організовані водостічні системи. У систему інтегровані особливі власники жолобів, які розміщені з поздовжнім ухилом 3-5 мм на метр погонний, а ще трубопровідна система.
Правильна робота водостічних систем:
- Вода стікає з даху і потрапляє в жолоб, з безперешкодним пересуванням в сторону воронки.
- Потім потоки потрапляють в трубопровідну систему, яка жорстко закріплена на зовнішніх стінах будівлі, і виходить через зливне коліно назовні, або в зливний колодязь.
Головна особливість зовнішнього водостоку полягає в захищеності покрівлі, стін і фундаменту від великого обсягу води. Для правильного вибору всіх елементів, принципово ознайомитися з головними складовими частинами, з'ясувати їх чітке призначення і характеристики.
НЕОРГАНІЗОВАНЕ ВОДОВІДВЕДЕННЯ
Зовнішня неорганізована водостічна система влаштована таким чином, що вся дощова або тала вода потрапляє вниз за рахунок ухилу даху. У даних конструкціях не використовуються жолоби, воронки, труби і інші елементи традиційної водостічної системи. У деяких будинках над фасадом можна ставити відлив. Незважаючи на наявність або відсутність відливу, ці споруди повинні бути на відстані 1,5 м від пішохідних доріжок.
Єдина перевага такої системи міститься в відсутності потреби витрачати гроші на облаштування системи водостоку. Проте помічають дуже багато недоліків, які створюють незручність не тільки людям що живуть в таких будинках, а і перехожим.
Опади що стікають на вимощення та потрапляють до фундаменту мають досить неабиякі наслідки:
- Фундамент прибуває в непридатність набагато швидше, втрачає головні експлуатаційні можливості;
- відбувається поступове руйнування цоколя;
- підтоплюються підвальні приміщення, в них з'являється грибок і цвіль;
- приходить в непридатність фасад будівлі.
Єдиний варіант, який допоможе незначно виправити таку проблему - перенести карниз на 60 см від стінки. Однак для цього звис карниза принципово важливо закрити з використанням металевого фартуха. Але це не зможе допомогти "захистити" фасад будівлі від косих дощів.
Якщо Ви робите вибір між організованою і неорганізованою водостічною системою, рекомендуємо зробити вибір на користь організованої системи. Така система допоможе захистити будівлю від поступового руйнування через вплив атмосферних явищ.
ВОДОСТОКИ ДЛЯ ТЕПЛИЦЬ
Організація водостічної системи для теплиць - ще одне пряме призначення пластикового водостоку, здатного не тільки відвести великі потоки води, але і скласти необхідну частину для догляду за рослинами. Беручи до уваги форму теплиці, потрібно вибирати певний вид системи, що б вона не створювала додаткове навантаження на легку конструкцію теплиці.
Водосточна система для теплиць - водовідведення з даху теплиці, яка виконує головну захисну функцію. До основних рис такої системи:
- Здатність збирати дощову воду в спеціально приготованому резервуарі і застосовувати її для постійного поливу рослин;
- водовідведення допоможе захистити теплицю від швидкого руйнування її основної конструкції, та несучі частини;
- постійний вплив води в одному місці робиться передумовою просадки грунту і поступового руйнування всієї теплиці.
Слабкі конструкції основної маси теплиць створюють небезпеку того, що під час рясних погодних опадів вся волога може потрапити всередину споруди. Внаслідок чого, буде перезволоження рослин, яким може зашкодити великий обсяг вологи. Рослини починають запрівати, на листках утворюються різні захворювання, в грунті виникають різні мікроорганізми, які винищують кореневу систему. Тому значимість водостічної системи (водовідведення з даху) для теплиці важко переоцінити.
ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ ПЛАСТИКОВУ ВОДОСТІЧНУ СИСТЕМУ
Вибір всіх елементів пластикової системи - грає основну роль в процесі організації водостоку. Так як будь-яка споруда була зведена виходячи з індивідуальних планів, вони мають відмінності за габаритами, формою і ухилом даху. Потрібно зробити всі виміри до того, як збираєтесь купити ринви (водостічну систему).
Перед покупкою необхідно зробити виміри:
- Виміряти довжину ската - дане значення дорівнюватиме довжині жолоба.
- Заміряти висоту від схилу до землі - це значення буде дорівнює кількості труб.
- Заміряти винос карнизного звису.
- Обчислити чіткий або приблизний кут нахилу даху.
Всі необхідні заміри цілком можливо зробити без допомоги інших, або попросити допомогти фахівців.
Основний параметр - площа покрівлі, від розміру якої буде визначено необхідну кількість жолоби і чисельність воронок. Краще робити повні виміри покрівлі, що в подальшому допоможе вибрати і порахувати водостік з урахуванням всіх характеристик будівлі.
При прийнятті рішення купити ринви (водостічну систему), в першу чергу рекомендовано приділяти особливу увагу аспекту якості, а ніяк не ціни. Так як конкретно від якості буде прямо залежати термін служби всієї покрівельної системи і фасаду.
Тому перед тим як купити ринви на дах необхідно вивчити принципові моменти:
- Товщина стінок пластикових жолобів і труб. Найкращим рішенням вважаються моделі, які мають товщину від 1,5 мм і більше.
- Однорідність матеріалу і рівномірність кольору. Різнорідність матеріалу говорить про те, що в процесі виробництва продукту були застосовані різні склади пластику.
- Жолоби і труби повинні бути пластичні, а елементи кріплення повинні просто гнутися. В результаті водостік Ніяк не трісне навіть в аномально сильний холод. Для тривалої роботи всієї системи пружність пластику набагато важливіше, ніж товщина елементів системи.
Деякі вважають, що краще коли водостік забарвлений в масі. Технологія моноекструзії передбачає, що при виробництві барвник додаєтьсяв розплавлену сировину, тому помічають однакове фарбування всіх частин. В результаті чого, маємо мінімальне вигоряння кольору в процесі експлуатації. Але варто зазначити, що на вигоряння в першу чергу впливає якість пігментів які застосовують при фарбуванні.
За всіма цими аспектам підходять водостічні системи PROFiL. Ці системи ми підбираємо окремо з урахуванням обсягів і нахилу даху.
ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ РОЗМІР ВОДОСТІЧНОЇ СИСТЕМИ
Розмір водостоку - визначається діаметром окремих частин системи (жолоби і труби водостоку). Кожна деталь має маркування у вигляді двох цифр, наприклад, 90/75, перша цифра діаметр жолоба, друга це діаметр труби. Таке маркування системи потрібна, для правильного визначення перехідних елементів: лійку треба кріпити до жолоба зверху, а до труби знизу, тому лійка повинна підходити до різних діаметрів - труби і жолоба.
Вибір розміру елементів визначається виходячи з індивідуальних особливостей ската даху:
Площа і ухилу покрівлі;
кількість місць відведення води на ділянці, в яких місцях вони розташовані.
Стандарти розмірів:
- Діаметр ринв зазвичай в межах від 80 по 190 мм, а довжина 3-4 м кратно одному метру;
- діаметр труби дорівнює від 75 по 110 мм довжиною 3-4 м. кратно одному метру.
При цьому, різниця розмірів у різних виробників досить вражаюча. Будь-якому споживачеві можуть стати в нагоді такі поради:
- Найбільш застосовувані і популярні діаметри жолоби є - 125 мм і 130 мм. Ці водостоки зазвичай застосовують для будівель площею від 100 м.кв. і 140 м2.кв.
- Для великих будівель різного призначення застосовують діаметр 150, 165 мм.
- Для маленьких будівель, заміських будиночків, в яких площа не більше 100 м2 - діаметр 80, 90 і 100 мм.
У разі виконання робіт на нерівних схилах даху, зі складними формами, а площа більше 200 м2, необхідно додавати кількість водостічних труб (стояків).
Роблячи розрахунок водостічних труб необхідно брати до уваги площа кожного ската і діаметр труби. Так само треба пам'ятати, що відповідно до Державних будівельних норм України 2017 р., діаметр застосовуваних водостічних труб не менше 100 мм.
ЯК РОЗРАХУВАТИ ВОДОСТОКИ
Вірний розрахунок водостоку вимагає виконання певних правил. Потрібно, щоб сумарна довжина жолобів дорівнювала протяжності карнизів всіх скатів покрівлі.
За певний час як купити водостічні системи, буде потрібно визначити кількість потрібних комплектуючих. Для найбільш точного і грамотного розрахунку системи, буде потрібна проектна документація - план покрівлі та фасадів.
Замовник будівництва повинен дізнатися і надати наступні дані:
- Висоту кожної стіни будівлі або висоту до карниза. Від висоти відняти 30 см - це розмір займає зливне коліно водостічної труби (цей розмір буде довжиною водостічного стояка).
- Точно заміряти довжину кожного ската покрівлі окремо.
- Виміряти площу кожного ската покрівлі. Якщо скати істотно відрізняються за площею, тоді необхідно вибирати труби і жолоби з різними перетинами на кожен скат окремо.
Якщо мова йде про дахах, на яких скати мають складні форми, тоді рекомендовано точно порахувати площу геометричної фігури ската. Точний розрахунок скатів спрощує процес майбутнього підбору діаметра і кількості необхідних елементів, детальний розрахунок довжин і площ кожного ската є запорукою якісного підбору водостічної системи.
ОСНОВНІ ПОМИЛКИ ПРИ ВИБОРІ ПЛАСТИКОВОЇ РИНВИ
Для проведення кваліфікованого розрахунку, всі отримані під час замірів дані необхідно перенести на план розрахунків водостічної системи для розуміння повної картини при підборі необхідних елементів.
Для ефективної і вірної роботи водостоку, потрібно визначити загальну кількість жолобів, труб, підрахувати всі стояки, держаки, коліна, з'єднувачі і інші елементи системи.
Водостічна система не буде ефективно виконувати свої функції або протікати в місцях з'єднання в наступних випадках:
- Підібрана водостічна система низької якості - з'єднувальні гумки занадто вузькі і з низькоякісної гуми.
- Низькоякісні полімери що застосовувались для фарбування - водостік вигорить за кілька сезонів, коричневий стане брудно-бежевим.
- Жолоби з пластика низької якості - протягом короткого часу жолоб викручує в пропелер, внаслідок чого порушується герметичність з'єднань і слабшає їх фіксація в гаках.
- Якщо на якомусь з скатів буде кількість стояків менша за необхідну.
- Діаметри труб і жолобів обрані менші ніж необхідно для пропускної здатності.
- При неправильному догляді за системою. Згодом труби і в жолоби забиваються сміттям, який необхідно прибирати. Основна причина засмічення системи - пил, хвойні голки, опале листя з дерев.
Пластикова водостічна система в Україні найбільш популярна, так як вона не вимагає особливого догляду. Якісний пластиковий водостік не потребує фарбуванні, жолоби і труби не викручує від перепадів температури, і не вигоряє.
ЯК ЧИСТИТИ ВОДОСТОКИ
Щоб водостічна система ефективно виконувала головні захисні функції, необхідно регулярно проводити елементарне обслуговування. В ідеалі, чистка проводиться 2 рази на рік: навесні, відразу після танення снігу, і восени, щоб приготуватися до настання зими. Якщо будинок розташований в оточенні дерев, тоді восени буде потрібно виконувати чистку 2-3 рази. Так як опале сухе листя нерідко стає основною причиною засмічення в жолобах, в отворах лійки, в колінах і водостічних трубах.
У зимовий період рекомендовано проводити огляд системи на наявність обмерзання. Якщо в трубах або зливоприймачі виявлений лід, його треба відразу прибирати. Прибирати замерзлу воду з труб і жолобів треба акуратно, щоб ніяк не пошкодити систему.
При догляді за водостічної системою необхідно дотримуватись певних правил:
- Пластикові водостоки рекомендовано чистити щітками з м'якою щетиною. Щітки з металевими частинами будуть залишати подряпини на ринвах.
- Велике сміття та гілля дерев краще прибирати тільки руками.
- Під час чищення, воронки стоків бажано закривати, щоб всередину ніяк не потрапило сміття і не застрягло в коліні або трубі.
- Очищення проводиться починаючи від воронок в напрямку краю жолоба.
- Хороше рішення якщо для очищення використовувати вітродувку або компресор. За допомогою струменя повітря можна добре і швидко почистити жолоб не докладаючи істотних зусиль.
- Після прибирання всього сміття, бажано помити систему струменем води, струмінь може бути сильним але, тонким. Важливо, перед промиванням не забути відкрити воронки жолобів, якщо до цього ви їх закрили.
- Промиваючи водостік візьміть спеціальну насадку пістолет для садових шлангів, які передбачені для зручної і високоякісної чистки.
Пам'ятайте про те що, регулярний догляд гарантує безпроблемну роботу ринви. В результаті Ваша система завжди буде справляеться з відведенням дощової або талої води.
ПРАВИЛЬНИЙ МОНТАЖ ВОДОСТІЧНИХ СИСТЕМ
Найбільше число помилок покупці роблять при виборі системи, до її покупки, що надалі погано позначатися на правильній роботі всієї системи. Бували випадки коли клієнт неправильно підібрав менші діаметри труб, або помилково розрахував кількість і розстановку зливоприймачів, водостічні системи не могли впоратися з надмірним потоком води. Вода потрапляла на фасад приводячи до поступового руйнування фасадної обробки та цеглу.
Головні правила ефективної і тривалої роботи водостічної системи - це правильний розрахунок, професійний монтаж і своєчасне обслуговування системи.
Детально ознайомимося з правилами монтажу:
- Монтаж пластикових систем виконується при температурі на вулиці нижче +5 градусів. На холоді пластик не буде пружним і зним буде важко працювати, та герметично з'єднати.
- Дуже часта помилка, це економія на кронштейнах жолоба. Купуючи кронштейнів менше необхідного і ставлячи їх рідше ніж зазначено в інструкції по монтажу водостічної системи, жолоб не буде зафіксовано досить жорстко. В результаті істотно зменшуються його розрахункові характеристики по навантаженню і незабаром це призведе до деформації, пошкодження жолоба і пов'язаної з ним системи.
- Наступна помилка, економія на саморізах. В процесі експлуатації система дуже часто піддається різним навантаженням, тому принципово, щоб міцність кріплення всіх елементів системи була істотно вище переносимих навантажень - одна із запорук її довгого і щасливого життя.
- При монтажі кронштейнів необхідно розрахувати достатній ухил від краю жолоба до воронки. Це забезпечить швидке і повне відведення води і суттєво зменшить ймовірність замерзання там води в зимовий період.
- Під час монтажу з'єднувальних елементів, обов'язково, необхідно витримувати зазори для лінійного розширення - всі матеріали, включаючи пластик, мають властивості звужуватися і розширюватися при зміні температури. Даний параметр врахований виробником, на фітингах є відповідна розмітка.
- Наступна популярна помилка - фіксація жолоба з ухилом до стіни будівлі або від стіни. В результаті під час зливи вода переливається через краї жолоба.
Запорука довгї і безпроблемної експлуатації водостічної системи - обирати якість, а не ціни, використовувати оригінальні сполучні елементи з кращими ущільнюючими гумками.
ЗАПИТАННЯ ПРО ВОДОСТОЧНІ СИСТЕМИ
У нашому інтернет-магазині, без сумнівів, представлені одні з кращих водостічних систем в Україні за критеріями ціни і якості - перевірені часом, дощем і снігом України.
- Пластикова водостічна система - красиві і якісні системи з широким асортиментом елементів і в широкій палітрі кольорів.
- Пластикові водостоки PROFiL (Профил) - якісні системи з простим методом монтажу.
- Металеві водостоки RAIKO виготовлені зі шведської сталі, має гарантію терміну служби 30 років.
Щоб дати більш розгорнуту інформацію про ці водостоки, ми зібрали відповіді на найбільш часті питання:
1. Чи підходять елементи водостічних систем різних виробників?
Не підходять. У всіх фірм-виробників різні елементи систем, відмінність у дизайні, конфігурації, кольорі, відрізняється сплав пластика, різні посадочні розміри в місцях з'єднань.
2. Що буде якщо не зробити водостоки?
Волога буде постійно збиратися в швах і мікротріщинах в області карнизних звисів і на фасаді будинку. В результаті будуть руйнування і осипання цегляної кладки. На штукатурці з'являться плями і відшарування. У дерев'яних елементах карнизних і фронтонних звисів з'явиться грибок і пліснява, почнуться процеси гниття.
3. Які водостічні системи бувають?
Водостічні системи мають безліч різних класифікацій:
- за матеріалами виготовлення;
- за способами виробництва;
- за розмірами;
- за формами;
- за способами монтажу і збірки;
З точки зору як постачальника, так і споживача, абсолютно точно можна відзначити, що в нашому магазині (і в Україні в цілому) найбільш популярними є пластикові водостічні системи коричневого кольору. Ці ПВХ системи вважають найпрактичнішими у використанні. Вони мають досить великий термін служби, не високу вартість і досить прості в монтажі і обслуговуванні.
Варто відзначити, металевий водостік RAIKO® Premium, це система преміум класу, вона перевершує ПВХ системи абсолютно за всіма показниками. Єдиним мінусом, можливо, буде ціні, вона вище в порівнянні з ПВХ системами, проте, її ціна абсолютно прийнятна в порівнянні з водостоком з металу інших виробників.
4. Чим відрізняються пластикові ринви?
Є дві основні відмінності на які варто звернути особливу увагу - Перше, це метод виробництва і фарбування. Друге, спосіб монтажу.
Пластикові водостоки мають різний конструктив сполучних і перехідних елементів, на практиці відмінності відчутні в надійності з'єднання, як і розмірі ущільнюючих елементів, простоті і швидкості збирання системи, хімічні властивості сплаву пластику - здатність жолобів і труб зберігати геометричні форми при перепадах температур (низькоякісний пластик може крутити на сонці).
УФ-стабільність пігментів що застосовуються для фарбування при виробництві, метод виробництва і фарбування - виробництво методом екструзії і фарбування в масі або виробництво методом формування і поверхневе фарбування.
На вигоряння кольору впливає кілька чинників - якість застосовуваного пігменту, технологічність виробництва і процесу фарбування, і сам метод (різновид) фарбування. При виробництві з високими стандартами якості, колір зберігається на весь термін служби системи.
5. Як вибрати розмір ринви?
Розмір водостічної системи вибирають виходячи з індивідуальних особливостей проекту і вирішальних чинників вибору необхідної системи буде кілька:
- площі ската;
- довжини ската;
- ширини ската;
- висоти від землі до карниза;
- місця розташування дверних і віконних прорізів;
- кут нахилу покрівлі;
- висота цоколя;
- бажане розташування місць зливу
Для самостійного розрахунку і вибору системи, мінімум, необхідно ретельно ознайомитись з інструкцією з монтажу. В ідеалі звернеться до фахівців за допомогою.
ОСОБЛИВОСТІ ПЛАСТИКУ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ВОДОСТІЧНИХ СИСТЕМ
Захист пластикової ринви від УФ випромінювання забезпечують за рахунок додавання до складу хімічних компонентів. Ці присадки поліпшують фізико-хімічні властивості пластикових виробів, значно збільшуючи термін служби всієї системи.
Матеріал має підвищену стійкість до сильних морозів, високої температури при нагріванні на сонці, протистоїть впливу хімічних елементів що знаходяться в дощовій воді, не змінює технічні характеристики з часом.
Фарбування ПВХ відбувається під час виробництва системи. Тому ці вироби не бояться подряпин.
При виробництві застосовується не стандартна гнучка пластмаса, а непластифікований, ударостійкий ПВХ, його розробили з використанням останніх технологій. Водостійка база, якісні, УФ-стабільні матеріали для фарбування, колоритна колірна палітра - ці переваги неможливо не помітити при монтажі та в процесі експлуатації системи водостоку.
МОНТАЖ ВОДОСТОКА
Виконання робіт по монтажу
Купуючи водостоки необхідно відразу знати етапи їх монтажу. Завчасно знайти необхідні пристосування і точну кількість всіх елементів, розуміючи їх призначення.
Водостічна система PROFIL представлена в Україні більше двадцяти років, надаючи покупцям можливість купити ринви ціна на які буде доступна майже усім охочим. Ці моделі мають простий спосіб монтажу і припускають кріплення всіх елементів поетапно, це допомагає покрівельникам нічого не пропустити в процесі монтажу.
Підбір елементів кріплення ринви
Відбір певного кронштейна виповнюється з урахуванням діаметра системи водостоку. Побічні причини - передбачені навантаження, спосіб установки і дизайн. Тому кріплення мають відмінності за формою і зовнішнім виглядом.
В основній масі випадків для пластикових систем застосовують особливі кронштейни жолобів з ПВХ. Для додаткового посилення використовують вертикальні ребра жорсткості, які розраховані на великі навантаження.
Вибір кріплення відбувається в залежності від місця фіксації елементів системи. У разі необхідності закріпити жолоб на кроквяну ногу або обрешітку, застосовують гаки з металу. Коли жолоб кріплять до лобової дошки використовують короткі пластикові або металеві крюки, на вибір.
Монтаж кронштейнів та ринви
Техніка монтажу досить проста:
- Зробити розмітку розташування труб. Це роблять на лобовій дошці, вона знаходиться на краю карниза, нижче обрешітки.
- Закріпити по одному кронштейну з лівого і правого боку карниза з урахуванням створення ухилу 3-5 мм. на 1 м. в сторону воронки.
- Натягнути капронову нитку на закріплені кронштейни і зробити розмітку на лобовій дошці (або кроквах) з кроком 0.6 м.
- Застосовуючи "будівельний рівень", необхідно перевірити ще раз перпендикулярність кронштейнів.
- Закріпити кронштейни до лобової дошки, обов'язково, використовуючи оцинковані саморізи.
- У кронштейни вставити жолоб.
Необхідно пам'ятати, що жолоб повинен залишатися в рухомому положенні (не закріпленим жорстко), що б залишити можливість невеликого руху при температурному розширенні.
Монтаж лійки, коліна і з'єднувачі ринви
Процес з'єднання ПВХ ринв відбувається наступним чином:
- З'єднувач встановлюється між ринвами, вирівнявши його по центу ринви знизу. Між ринвами повинен залишитися проміжок 3-6 см, в залежності від діаметру системи.
- З боків від з'єднувачів на відстані 10-15 см. Встановлюються додаткові кронштейни ринви.
- Краї ринви закривають заглушками, вставивши їх всередину.
- Знизу в лійку встановлюється коліно, через нього вода йде в трубу.
Після завершення монтажу необхідно оглянути всю систему, для перевірки ухилу, ринву проливають водою. В процесі монтажу окремих частин водостоку, застосовують шурупи по дереву 5х40.
Монтаж водостічних труб
Наступний етап монтажних робіт, встановлення водостічних труб з використанням декількох колін. У більшості випадків ширина карнизного звису більш ніж 25 см і для з'єднань двох колін додатково застосовують відрізок труби між ними.
Монтаж труби до стіни виникає наступним чином:
- Роботи проводять знизу вгору.
- На стіні роблять розмітку і свердлять відразу кілька отворів для дюбелів фіксують хомути для труб.
- В місцяз з'єднання двох труб, потрібно додатково ставити хомут. Крок між хомутами становить не менше 2 м, в разі, якщо висота будівлі перевищує 10 м., Крок кріплення труб, має бути не меньше 1,5 м.
- Для фіксації системи з на кутах будинків, застосовується кут ринви. У муфтах, для з'єднання ринв, вже є необхідний вільний простір для температурних розширень ринви.
Завдяки цьому під час монтажу водостоку незвичайних конфігурацій фахівець ніяк не стане стикатися з можливими проблемами. Всі пластмасові елементи швидко встановлюються в потрібній ділянці, дозволяючи пересуватися далі, не зупиняючись довго на будь-якому з кроків. Тому операція монтажу стане закінчена буквально в заплановані терміни.
Під час установки системи на покрівлі складної форми, покрівельник не витрачатиме багато часу, зупиняючись по довгу для визначення точних місць фіксації з'єднувачів з урахуванням зсуву елементів. Всі ПВХ елементи швидко встановлюються і фіксуються в потрібному місці залишаючи простір для температурного розширення.