ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ! ☝️ ЦІНИ НА ДЕЯКІ ТОВАРИ МОЖУТЬ ВІДРІЗНЯТИСЬ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД РЕГІОНУ УКРАЇНИ. ✅ БУДЬ ЛАСКА, УТОЧНЮЙТЕ ЦІНИ У НАШОГО ФАХІВЦЯ
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Пн - Пт: 9:00–17:00

Сб - Нд: Вихідний

Онлайн замовлення 24/7

 

0
Мій кошик

OSB Плити

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

OSB, ОСП (ОСБ) — ОРІЄНТОВАНО-СТРУЖКОВІ ПЛИТИ ДЛЯ ДАХУ, ПІДЛОГИ І СТІН

ОСБ Плита ЦінаOSB (ОСБ) — що означає «орієнтовано-стружкова плита — ОСП» - була винайдена в середині 1960-х піонером технологій Армін Елмендорф, який з самого початку мав намір застосовувати ОСБ плити для внутрішніх оздоблювальних робіт. Сьогодні цей популярний продукт з конструкційної деревини знаходить все більше застосування. Висока міцність і здатність ОСБ плити зміцнювати інші конструкції, її відносно невелика маса і той факт, що вона перешкоджає проникненню водяної пари, — все разом робить її дуже універсальним і незамінним будівельним матеріалом.

OSB складається з тонкої тріски, укладеної трьома шарами, просочується синтетичними смолами як сполучним, потім використовуючи термопрес, під впливом високої температури та сильного тиску, з маси виходять плити. У зовнішніх сторонах тріска спрямована паралельно довгої сторони плити, а в середньому шарі вздовж короткої сторони плити. Унаслідок різної спрямованості тріски в кожному наступному шарі, в плиті визначені дві сторони функціональної міцності:

 • Головний напрямок (по довгій стороні)
 • Бічний напрямок (по короткій стороні)

Стійкість до механічних навантажень уздовж головного напрямку у два рази вище, ніж по короткій стороні плити.

 


OSB (ОСБ) ПЛИТИ ЗАСТОСУВАННЯ В БУДІВНИЦТВІ

ᐉ Застосування ОСБ Плити

 

 • В якості опорного дерев'яного будівельного матеріалу для підлоги та стін.
 • Як армуючи дошки, для виготовлення бетонної опалубки.
 • Як суцільна основа на похилому даху під бітумну черепицю, фальцеву покрівлю.
 • Як покрівельні плити, для сухої стяжки.
 • Для виготовлення транспортних ящиків й меблів та навіть в декоративних цілях.

Чудові технічні характеристики та герметичність поверхонь ОСБ плити роблять придатною для проектів модернізації та ремонту, а також для зведення нових, екологічно чистих будівель.

Проте, OSB плита на 97% складається з дерева, натуральної сировини, тому здається не логічним, що вона повинна бути непроникною для вологи.

Оскільки існують значні розбіжності з приводу того, де і як можна використовувати ОСБ, далі ми відповімо на питання:

 • Скільки вологи витримує ОСБ?
 • Де використовується вологостійка ОСБ?
 • Як запобігти впливу вологи на ОСБ?

 


МАРКИ OSB (ОСБ) 1/2/3/4 - ЯКА ПЛИТА ДЕ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ?

ОСБ Плита застосування в будівництві

 

По-перше, не всі види OSB підходять для будь-якого застосування! Щоб допомогти нам відрізнити їх один від одного, європейський стандарт EN 300 визначає різні марки та класи експлуатації. Залежно від механічних характеристик і відносної вологостійкості плити ОСБ діляться на чотири різних марки:

 

OSB 1 — Сюди входять не несуть панелі загального призначення для внутрішньої обробки і меблів в сухих умовах (Цю марку майже не застосовують в Німеччині).

 

OSB 2 — Ці плити досить міцні і тому можуть використовуватися в конструкції як основа, там де на них не буде впливу вологи (1 клас експлуатації). Втім, їх нечасто застосовують в спорудах.

 

OSB 3 — Також використовують для опорних цілей, оскільки плити цього класу зроблені з вологостійкими сполучними, їх можна застосовувати в умовах підвищеної вологості (2 клас експлуатації).

 

OSB 4 — Ця марка позначає плити для важких умов експлуатації для використання як в сухих, так і у вологих умовах (2 клас експлуатації).

 

 

 

КЛАСИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ OSB (ОСБ)

 

Плити ОСБ ЦінаЗробивши висновки з досвіду, плити вищого класу міцніше і стійкіше до вологи. Крім того, в стандарті визначені різні класи використання ОСБ на основі змін розмірів, механічних властивостей і робочих характеристик:

 1. Сухі умови — До цього класу належать повністю закриті опалювальні приміщення. Середнє рівноважний вміст вологи становить близько 12% при температурі навколишнього середовища 20 °C і відносній вологості 65%, яка перевищується тільки протягом декількох тижнів протягом року.
 2. Вологі умови — Цей клас відноситься до захищених, але відкритих конструкцій, на як немає прямого впливу атмосферних опадів. Компоненти з цільної деревини досягають середнього рівноважного вмісту вологи близько 20% при температурі навколишнього середовища 20 °C й відносній вологості переважно 85%. Однак ці значення можуть бути перевищені лише протягом кількох тижнів на рік. Для дерев'яних виробів значення не може перевищувати 18%, що не пов'язане з більш строгими вимогами, а скоріше з тим фактом, що конструкційна деревина має нижчій рівноважний вміст вологи при тих же умовах.
 3. Зовнішні умови — Цей клас охоплює компоненти, які безпосередньо піддаються впливу погодних умов, в результаті чого рівноважний вміст вологи перевищує 20%. Приклади — мости, вежі та подібні споруди.

 

Плита ОСБ Ціна

Важливо враховувати кліматичні умови на місці установки. Наприклад, в опорних плитах, що використовуються в огорожах закритих плавальних басейнів, може бути рівноважна присутність вологи що перевищує 12% у зв'язку з високою відносною вологостю повітря, попри те, що це закритий та опалювальний простір. Отже, цей приклад не відповідає класу 1.

Важливо переконатися, що умови на місці установки залишаться незмінними протягом всього терміну служби опорної конструкції. Якщо це не так, слід розглядати ще вищий клас використання.

Деревні плити для використання в будівництві описуються і класифікуються відповідно до DIN EN 13986. Вони повинні належати до класу 3 для зовнішнього використання, якщо вони будуть піддаватися впливу погодних умов.

Плити OSB-3 і OSB-4 необхідно завжди захищати від атмосферних впливів. Це означає, що, хоча вони безумовно можуть використовуватися як конструктивні елементингом. будівлі, вони повинні бути додатково захищені будь-яким покриттям, наприклад фасадними панелями, сайдингом.

Це регламентує стандарт DIN 68800-2: 2012-02 "Консервація деревини — Частина 2: Профілактичні будівельні заходи в будівлях", визначає «захист від негоди»: постійно й ефективно укритий або розташований під дахом або навісною стіною мають ухил вниз під кутом 60% від зовнішнього краю.

Щоб попередити дефект, необхідно перевірити, що в момент монтажу відсоток вологості деревини дуже близький до допустимого вмісту вологи, який з часом буде зростати. Особливо елементи, призначені для подальшого застосування в 1 або 2 класах використання, повинні бути захищені під час транспортування та установки, щоб запобігти прямий вплив вологи на елементи та поглинання її великої кількості.

 


ЯК ТРАНСПОРТУВАТИ OSB (ОСБ) ПЛИТИ?

 

OSB Плита ЦінаOSB завжди потрібно захищати від впливу можливої ​​вологості в процесі перевезення, зберігання та установки. При цьому необхідно транспортувати і зберігати панелі в горизонтальному положенні. ОСБ плити можна ненадовго притулити до конструкції під кутом 70°, але для запобігання викривлення і деформації їх слід укладати рівно на піддон або дерев'яні розпірки. Слід уникати контакту з землею тому, що волога що підвищується також може їх пошкодити.

В ідеалі плити слід зберігати в сухих умовах під дахом. Якщо тимчасове зберігання на відкритому повітрі неминуче, їх необхідно накрити водонепроникним, але проникним для водяної пари брезентом.

 

ЯК ЗБЕРІГАТИ OSB (ОСБ) ПЛИТИ?

 • Накрити ОСБ плити від негоди та високої відносної вологості.
 • Уникати прямого контакту з землею.
 • Зберігати горизонтально в сухих умовах під дахом.
 • Допускається короткочасне зберігання плит на вулиці, попередньо накривши їх.
 • Укладати плиту горизонтально на піддони або дерев'яні розпірки (на відстані не більше 600 мм).
 • Все розпірки розташовувати точно одна над іншою і паралельно коротким сторонам дощок.
 • Перед установкою дайте плитам адаптуватися до умов вологості на об'єкті протягом 48-72 годин.
 • Неважливо, чи потрапить на дошки дощ один або два рази. Але якщо вони все-таки намокнуть, перед установкою слід дати їм повністю висохнути, особливо коли вони будуть використовуватися як складова конструкції покрівлі. На них не повинно бути води.
 • Допустимий вміст вологи до 21%, якщо можна бути впевненим, що вона впаде до 18% протягом трьох місяців.
 • Неопалювані приміщення або простір під підлогою або дахом повинні добре вентилюватися через отвори, розмір яких дорівнює як мінімум 1/150 площі підлоги.

Якщо плити стали мокрими або вологими в результаті впливу атмосферних опадів, затоплення і т. Д., ступінь і тривалість викликаного набухання мають значення. У цьому випадку теж працює правило, згідно з яким вологість ОСБ повинна бути не більше 21%. Якщо плити досить сильно набрякли, вам слід розглянути варіант купити нові ОСБ плити ціна або звернутися за порадою до фахівців.

 


ЯК ВИМІРЯТИ ВОЛОГУ В OSB (ОСБ) ПЛИТІ?

 

ОСБ ВологостікаНайкраще використовувати професійний вимірювач вологості деревини (також відомий як гігрометр або вологомір) для визначення вмісту вологи в дерев'яних виробах. Ці пристрої зазвичай використовуються для оцінки дефектів конструкції та перевірки придатності дров.

Є різні види. Найпоширеніші з них мають порт для підключення зовнішнього зонда, який поміщається на вимірюваний продукт або вводиться в нього, або має два гострих електроди прямо на приладі.
Деякі з них навіть дозволяють вибрати сорт деревини та / або температуру навколишнього середовища та відносну вологість. Ціни на прилад можуть трохи відрізнятися в залежності від виробника і включеної функціональності, але починаються від 400-500 грн. Крім того, гігрометр / вологомір часто можна взяти в борг для користування на деякий час.

Наприклад, SWISS KRONO рекомендує: використовуйте вологомір із зовнішнім молотковим зондом. Обов'язково встановіть його на сосновий ліс і проведіть вимірювання в різних місцях, оскільки шари клею всередині матеріалу можуть спотворити результати.

 

 


ШЛІФОВАНА З ДВОХ СТОРІН ВОЛОГОСТІЙКА OSB (ОСБ) ПЛИТА

 

Вологостіка ОСБ ПлитаШліфовані OSB з водо- і вологостійкими поверхнями призначені для використання у вологих умовах. Для виготовлення цих виробів деревні тріски змішуються з єднальними смолами, а потім притискаються плоскими металевими пластинами пресу до плит, нагріваючи їх.

Це дає додатковий ефект утворення тонкої гідрофобної плівки з клею і деревних смол на їх поверхні, яка знижує ризик набухання і, отже, робить можливим короткочасний контакт з вологою.

Хоч би що там було, навіть плити OSB з водовідштовхувальним покриттям не можна піддавати впливу атмосферних опадів або прямого попадання вологи, таких як конденсат, без будь-якого захисту. Хоча поверхні дощок відштовхують воду, їхні краї залишаються вразливими.

У той час як волога викликає викривлення звичайних дерев'яних плит, плити OSB, які стають мокрими або вологими, мають тенденцію до набухання по краях. Втім, злегка роздутий край не означає, що плита пошкоджена, і зазвичай нема потреби її замінювати.

 

УКЛАДАННЯ І МОНТАЖ OSB (ОСБ)

 

При використанні плити в якості внутрішньої чи зовнішньої обшивки залишайте компенсаційні шви завширшки не менше 3 мм між плитами.
При укладанні в внутрішніх кутах стін залиште місце для розширення там, де плити прилягають до інших конструкцій.

 


ЯК ПОКРИТИ ЛАКОМ АБО ПОФАРБУВАТИ ВОЛОГОСТІЙКИЙ OSB (ОСБ)?

 

Вологостійка ОСБ покриття лаком і фарбуванняОСБ вологостійка зі шліфованою поверхнею може бути покрита поліуретановим або синтетичним лаком, що містить розчинник.

Відшліфовані поверхні можуть бути покриті як звичайне дерево (наприклад, лаками, фарбами, маслами, воском і блакиттю).

 • Рекомендується нанести не менше трьох шарів, шліфуючи після першого.
 • Єдиний спосіб домогтися абсолютно гладкої поверхні — нанести шпаклівку.

 

ЧИМ МОЖНА ОБРОБЛЯТИ OSB (ОСБ) ВОЛОГОСТІЙКИЙ?

 

Гідрофобні просочення не на водній основі:

 • Просочення та антисептики на силіконовій основі
 • Різні водовідштовхувальні розчини для деревини

Лаки:

 • Яхтний лак на уретан-алкідній основі
 • Лак-антисептик для дерева

Фарбування:

 • Фарби масляні (нетривалий термін служби, вигоряння і відшарування)
 • Фарби алкідні (тривалий термін служби, хороша адгезія)
 • Фарби акрилові (тривалий термін служби, вимагає спостереження, щоб не відбувалось здуття на основі)

 

Важливе зауваження по покриттю і забарвленням!

При покритті вологостійкий ОСБ маслом або маслом з твердим воском в деяких випадках інгредієнти в маслі можуть взаємодіяти з натуральною деревною смолою що міститься в ОСБ. Це може привести до появи в кімнаті сильного стійкого запаху. Тому бажано проконсультуватися з виробником масла або олії з твердим воском перед його використанням.

 


ВИДІЛЕННЯ ФОРМАЛЬДЕГІДУ З OSB (ОСБ)

 

Виділення формальдегіду з ОСБ KRONO не тільки відповідають гранично допустимим значенням, встановлених європейським стандартом E1, але також значною мірою відповідають більш нижчій межі 0,01-0,03 ppm, згідно з вимогами Німецької асоціації збірного дерев'яного будівництва (DHV), Асоціація німецьких виробників збірного будинку (BDF), RAL та інші.

 


ВІДМІННОСТІ OSB (ОСБ) ПЛИТИ ВІД ДСП?

 

Наші клієнти часто запитують про переваги ОСБ плити та про те, що її відрізняє від звичайної ДСП.ОСБ Плити Ціна

Продукція OSB KRONO Україна — це сертифіковані високопродуктивні плити, які підтримують здоровий мікроклімат в приміщенні при будівництві будівель. Деякі з них навіть безпечні для харчових продуктів і тому можуть використовуватися як упаковочний матеріал й т. Д.

Проте, час від часу поширюється невірна інформація про продукти OSB, особливо щодо відмінностей між OSB і ДСП.

В останні роки деревно-стружкові плити значною мірою зникли з дерев'яних конструкцій і предметів домашнього ужитку і були замінені на OSB, й для цього є багато вагомих причин. На жаль, в даний час різні постачальники намагаються продавати продукцію з ДСП під вигаданими назвами, такими як * SB, * FP і *** board, помилково заявляючи, що вони дешевші та краще, ніж OSB.

Проте, вони порівнюють як картоплю з часником, порівнюючи значення ДСП, які вони виміряли самі, зі значеннями OSB, встановленими випробуваннями відповідно до DIN EN 300.

Щоб прояснити цю плутанину, тут ми представляємо перевірені дані по OSB і ДСП, щоб ви могли самі побачити відмінності. Ви можете використовувати цю інформацію, щоб об'єктивно порівняти продукти й дізнатися про переваги OSB.


МЕЖА МІЦНОСТІ ПРИ ВИГИНІ OSB (ОСБ)

Виробники ДСП дуже полюбляють посилатися на "Бічний напрямок" (по короткій стороні) OSB порівнюючи з їх власною продукцією. Однак це вводить в оману, оскільки OSB використовується майже завжди в "Головному напрямку" (по довгій стороні), в якому вони демонструють значно кращі технічні характеристики. Аргументи про те, що кілька кусків ДСП можна повернути на 90°, не переважають структурні властивості OSB що значно перевершують в "Головному напрямку".

 

ОПОРНА ЗДАТНІСТЬ OSB (ОСБ)

OSB KRONO витримує вищі навантаження, ніж ДСП. На практиці це означає, що тонші листи можуть виконувати ту ж роботу.

 

ОСБ Плита

ВМІСТ КЛЕЮ (СПОЛУЧНОГО) В ОСБ

OSB містить значно менше сполучного, ніж ДСП. Натуральна смола, що міститься в сосновому лісі, також має зв'язувальний ефект, роблячи продукт більш екологічно чистим. Під металевими та іншими покриттями можна використовувати тільки конструкційні вироби з дерева, склеєні без формальдегіду (наприклад, з поліуретаном), оскільки вони менш схильні до набухання або усадки.

 

ЗАХИСТ ВІД ШУМУ

Що стосується звукоізоляції, ОСБ і ДСП повністю можна порівняти.

 

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ОСБ

Не зважаючи на велику питому вагу ДСП, його реакція на вогонь не набагато краще. У випадку якщо порівнювати стандартну марку OSB-3 плити та не брати до уваги наявність вогнетривких OSB продуктів.

 

ПАРОПРОНИКНІСТЬ OSB (ОСБ)

Згідно з таблицею 1 стандарту DIN 68800-2: 2012-02, внутрішнє значення SD має бути не менше 1 м при зовнішніх значеннях SD до 0,1 м і не менше 2 м при значеннях зовнішнього SD між цим і 0,3 м. Тому ДСП не підходять для використання як зовнішня обшивка паропроникних конструкцій. При використанні ДСП як внутрішньої обшивки необхідно додатково нанести пароізоляцію.

При використанні зі стельовими та стіновими ОСБ плитами SWISS KRONO WP50 і SWISS KRONO DP50, які проникні для водяної пари та мають армуючий ефект, OSB SWISS KRONO дозволяє створювати безпечні й надійні конструкції без необхідності установки мембран. Спеціальні комбінації продуктів SWISS KRONO були розроблені для досягнення оптимальних результатів при обробці стін і стель. На відміну від виробників ДСП, SWISS KRONO також набирає очки в випробуваних конструкціях протипожежного захисту по вогнетривких OSB продуктах.

 

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ OSB (ОСБ) У ПОРІВНЯННІ З ДСП

 • Підвищена міцність на вигин;
 • Викиди формальдегіду набагато нижчі за граничні значення, що вимагають стандарти;
 • Хороша звукоізоляція;
 • Придатність для вогнестійких конструкцій по DIN 4102-4;
 • Менший вміст клею і сполучних, що не містять формальдегід;
 • Додаткова пароізоляція не потрібна;

 

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що ОСБ явно краще для конструктивного використання. У виробів з ДСП, безумовно, є переваги для виготовлення меблів, але є дуже вагомі причини, за якими вони майже не зустрічаються в дерев'яному будівництві. Вони відстають за якістю, простоті використання і довговічності.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.